Комунальний Заклад
"Херсонський обласний протитуберкульозний диспансер"
Херсонської Обласної Ради

 IMG 1

У 2019 році з нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом фахівцями КЗ «Херсонський обласний протитуберкульозний диспансер» ХОР разом з представниками неурядових організацій було проведено публічну акцію «Настав час». Захід організовано в рамках всесвітньої інформаційної кампанії It’s time, анонсованої цього року глобальним Партнерством «Зупинимо туберкульоз» для привернення більшої уваги громадськості до проблеми туберкульозу. Всесвітній день боротьби з туберкульозом – це можливість для людей звідусіль долучатися до цієї боротьби, поширюючи знання щодо туберкульозу.
Щороку 10 мільйонів людей захворюють на туберкульоз, з яких 5,8 млн. чоловіків, 3,2 млн. жінок та 1 млн. дітей. Гине від туберкульозу майже 1,6 мільйонів людей. Ця інфекція займає дев'яте місце серед причин смерті в усьому світі.
ВООЗ розробила глобальну стратегію боротьби з туберкульозом «Покласти кінець епідемії ТБ». Загальна мета стратегії: покласти кінець глобальній епідемії туберкульозу, передбачаючи досягнення до 2035 р. цільових показників зниження смертності від туберкульозу на 95,0% і захворюваності на туберкульоз на 90,0% (порівняно з 2015 р.). Ця стратегія також передбачає ліквідацію випадків катастрофічних витрат сімей, що мають проблему ТБ, до 2020 року.

 IMG 4

05 жовтня 2018 року за участі районних, міських фтизіатрів, кураторів ДОТ та членів робочої групи проекту «Програма соціально – психологічного супроводу пацієнт – орієнтованої медичної допомоги хворим на туберкульоз у Херсонській області» відбулась обласна нарада на тему: «Стан забезпечення медико-соціального супроводу пацієнтів з ТБ/МРТБ. Формування прихильності пацієнтів до лікування туберкульозу».

18-19 вересня 2018 року до Херсонської області відбувся візит експерта місії Комітету Зеленого Світла Кай Блондал у супроводі представників ДУ «Центр громадського здоров’я».

6-7 вересня 2018 року до нас з наставницьким візитом завітали консультанти ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» та громадської організації «Інфекційний контроль в Україні».